AKTIVITY PRO SENIORY

Home / Portfolio / AKTIVITY PRO SENIORY

Jsme rádi, že se nám daří příležitostně uspořádat aktivity i pro naše starší spoluobčany. Např. v červenci 2018 jsme u nás přivítali milou návštěvu – skupinu sympatických a usměvavých lidí zapojených do projektu “Senioři bez hranic”.

V rámci prohlídky BEA campusu se naši hosté dozvěděli spoustu zajímavých informací o inteligentních budovách nebo jak nově vybudovaný prostor akceleračního centra InfoHUB napomáhá naplňovat cíle BEA konceptu. Stručně byla představena činnost a dosažené úspěchy Moravské vysoké školy Olomouc, náplň aktivit naší obecně prospěšné společnosti, včetně zdůraznění potřeby vzdělávání moderním a atraktivním způsobem, čehož můžeme dosahovat díky intenzivní spolupráci s multimediálním studiem BEA channel. Ve vyšších patrech ústřední budovy, kde sídlí IT společnost TescoSW, senioři ocenili možnost nafotit si krásy Olomouce z výšky. Setkání bylo završeno návštěvou Okresní hospodářské komory Olomouc a poté posezením v místní kavárně Beata.

V roce 2019 bychom v této milé společnosti aktivních a pozitivně naladěných seniorů se zájmem o společenské akce i další osobní rozvoj chtěli dále věnovat.

Návrhy na společně uspořádané akce:

 • Workshop (výběr z aktuální nabídky workshopů, případně téma na míru)
 • Tvůrčí aktivity (např. aktivity v multimediálním centru BEA channel)
 • Další vzdělávání (odborně zaměřené kurzy)
 • Společenská setkání (např. besedy se zajímavými hosty)

V případě zájmu o spolupráci či účast na aktivitách nás prosím kontaktujte na emailové adrese kurzy@beacpp.cz.

 

NABÍDKA 2019

FOTOGRAFOVÁNÍ MOBILNÍM TELEFONEM

Seminář je určený všem s věkem 55+, kteří si chtějí být jistější ve fotografování a úpravě fotografií nejen mobilním telefonem. Naučíme Vás zásady při fotografování, základy kompozice, přenos fotografií do počítače a jejich následná úprava.

KDY: 26. 6. 2019 (9:30 – 11:00)
KDE: BEA campus Olomouc, tř. Kosmonautů 1, 779 00 Olomouc
CENA: 200,-
Přihlášky a další informace na čísle 587 339 070 nebo na e-mailu info@beacpp.cz.
Leták ZDE
Registrace ZDE

IT AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU OLOMOUC

Cílem projektu je systematická odborná podpora aktivizace seniorů na území města Olomouc v oblasti IT, jak v aktivním věku, tak ve věku důchodovém, a to pomocí IT Akademie třetího věku (IT A3VOL). Jedná se o kurz složený z 10 praktických seminářů pro max. 20 osob. Jeden běh probíhá v dopoledních hodinách a je určen pro seniory na penzi. Druhý běh probíhá v odpoledních hodinách a je určen osobám ve věkové kategorii 55+, u kterých dochází nejen k aktivizaci, ale také ke zvýšení možnosti uplatnění na trhu práce.

Semináře na témata:

 • Základní pojmy a dovednosti pro práci s počítačem “Jak zvládnout práci s operačním systémem Windows”
 • Orientace v souborech, adresáře, kopírování, mazaní
 • Základy práce s internetem – E-mail, spojení s příteli
 • Skype – telefonujeme zadarmo
 • MS Office (praktické využití)
 • Tvorba a úprava dokumentu v MS Word
 • Zabezpečení dat, bezpečnost na sociálních sítích – spolupráce s Městskou policií
 • Fotografování, zpracovávání obrázků, prezentace fotografií a videí na internetu
 • Užitečné internetové stránky (mapy, jízdní řády, Youtube)
 • Exkurze + přednáška cestovní kanceláře Bohemian Fantasy

KDY: úvodní seminář 27. 3. 2019 (10:00 – 11:30 nebo 17:30 – 19:00)
KDE: BEA campus Olomouc, tř. Kosmonautů 1, 779 00 Olomouc
CENA KURZU: 800 Kč/10 seminářů
REGISTRACE: telefonicky na 724 444 378, osobně v InfoHUBU v BEA campusu nebo e-mailem na info@beacpp.cz

TERMÍNY SEMINÁŘŮ: 27. 3., 3. 4., 17. 4., 24. 4., 15. 5., 22. 5., 29. 5., 5. 6., 12. 6., 19. 6

NABÍDKA 2018

Workshop: SENIOŘI VE SVĚTĚ MODERNÍCH TECHNOLOGIÍ

Anotace:
Média a internet, komunikace prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí – to všechno se stává již neodmyslitelnou součástí našich životů. Každý den chrlí internetové servery stovky či tisíce článků a televizní zpravodajství patří k nejsledovanějším pořadům v zemi. Z billboardů se na nás valí reklamní slogany a hrající rádio je kulisou mnoha míst, včetně čekáren u lékaře. Stále častěji přijímáme poštu z neznámých e-mailových adres, díky otevřené komunikaci lidí na sociálních sítích můžeme denně číst názory mnoha různých osob z celého světa. Média a moderní komunikační technologie ovlivňují všechny z nás.
Je proto potřeba naučit se rozklíčovat, co nám média sdělují, a naučit se rozpoznat objektivní informace od těch nevěrohodných. Cílem workshopu je poskytnout účastníkům informace a znalosti z oblasti médií tak, aby byli schopni základní orientace v problematice včetně kritického přístupu k mediálnímu obsahu.

 

 • Rozsah: 90 min.
 • Cena: 100 Kč/osoba
 • Místo konání: BEA campus (min. účast – alespoň 20 osob)

Pro bližší informace, sjednání termínu a registraci skupiny osob nás prosím kontaktujte na emailové adrese kurzy@beacpp.cz.