AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU ZAHÁJENA

Home / Aktuality / AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU ZAHÁJENA

V prostorách BEA campusu Olomouc byla dnešním dnem odstartována nová série odborných seminářů pod názvem IT Akademie třetího věku (IT A3VOL), jejíž cílem je vzdělávání lidí starších 55 let v oblasti informačních technologií a moderních internetových služeb. Celý projekt vznikl pod naší hlavičkou ( v Olomouckém kraji známí svými iniciativami v oblasti digitálního vzdělávání a projektů zaměřených na osobnostní rozvoj žáků a pedagogů základních a středních škol).

 

Samotná akce bude čítat 10 praktických seminářů (každý pro 20 osob) v podání odborných lektorů z praxe, a to včetně expertů z přední české IT společnosti TESCO SW a Moravské vysoké školy Olomouc. Semináře budou rozděleny do dopoledních a odpoledních bloků, přičemž úvodní byl zahájen dnes v 10:00.

 

Účastníci se na nich mohou těšit na objasnění klíčových pojmů a dovedností pro práci s počítačem, vysvětlení populárních internetových služeb nebo zisk komplexních znalostí s textovými a tabulkovými editory. Součástí bude i zabezpečování dat a obecná bezpečnost v digitálním světě, která je v dnešní době zásadnější než kdy dříve.