2018 SOUTĚŽ “V OLOMOUCKÉM KRAJI JSEM DOMA A VŽDYCKY BUDU!”

Home / Konference / 2018 SOUTĚŽ “V OLOMOUCKÉM KRAJI JSEM DOMA A VŽDYCKY BUDU!”

Je tady již sedmý ročník prestižní esejisticko prezentační soutěže pro středoškoláky:

  • Nechybí Vám pár kreativních nápadů a rádi píšete? Pro všechny tvořivé středoškoláky připravujeme další ročník soutěže s názvem „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“. Zapojte se se svými spolužáky a povolte uzdu své fantazii na jednom ze sedmi zajímavých témat. Nejlepší práce se utkají ve velkém finále za podpory spolužáků a pedagogů.
  • Kde? Jako již tradičně, v moderním zázemí BEA campusu Olomouc na tř. Kosmonautů. Pro rok 2018 je hlavním pořadatelem akce naše společnost BEACPP4OK.
  • Neváhejte! Utvořte tým, vyberte téma a bojujte o atraktivní a hodnotné ceny, které do soutěže věnovali odborní garanti. Ukažte nám, co ve Vás je.
  • Soutěž startuje 1. února 2018. Finále se uskuteční ve středu 28. března 2018.
  • Více informací a pravidla soutěže na beacentrum.cz/soutez.
Soutěžní témata pro rok 2018:
 

Cesta k domovu aneb Jak historie ovlivňuje ráz našeho města?

Skvostné památky dávné minulosti, malebné centrum města a okouzlující historické panorama Olomouce, stopy Římanů, knížat, králů, Mozarta nebo třeba okupantských vojsk, tradiční folklór i nezaměnitelné nářečí – co všechno ovlivňuje ráz Olomouce? Inspirativní historie města v kontrastu s dynamicky se rozvíjející moderní metropolí – jak vnímáte územní proměny města?
Esej by měla obsahovat zamyšlení, zhodnocení a vyplývající závěr.
Garantem této kategorie je Statutární město Olomouc

 

Top 5 Olomouckého kraje pro můj spokojený život

V čem je Olomoucký kraj přínosný pro váš život? Čeho si ceníte nejvíce? Prosperující centrum regionu, tradiční výroba na Hané, centra zábavy a kultury, kvalitní školy a pestrý studentský život univerzitního města, malebná příroda, zeleň i rozkvetlé zahrady v srdci metropole, bohaté sportovní vyžití, pestrá nabídka služeb, moderní infrastruktura a mnohá lákadla cestovního ruchu – náš domov má mnoho tváří. Jaké hodnoty, objekty, možnosti, činnosti jsou důležité právě pro vás?
Esej by měla obsahovat zamyšlení, zhodnocení a vyplývající závěr.
Garantem této kategorie je Olomoucký kraj

 

On-line podnikání rozšiřující podnikatelské příležitosti regionu

Co stojí za úspěchem mladých podnikatelů, kterým k vydělávání nadprůměrných částek stačí pouze notebook a připojení k internetu? Sledujete příběhy úspěšných start-up podnikatelů? Přemýšlíte, který podnikatelský nápad by vám mohl nastartovat kariéru úspěšného businessmana? Které inovace nejvíce ovlivní svět e-commerce? Jak mohou nové trendy v podnikání napomoci rozvoji našeho kraje?
Esej by měla obsahovat zamyšlení, zhodnocení a vyplývající závěr.
Garantem této kategorie je Okresní hospodářská komora Olomouc

 

Digitální JÁ vs. reálné JÁ aneb Jak může má stopa v digitálním světě ovlivnit mé studium a kariéru?

Zamýšlíte se občas nad tím, zda je vaše počínání na internetu a sociálních sítích bezpečné? Asi ano. A zda vaše digitální stopa může nějak ovlivnit vaše budoucí záměry? Co teprve dotaz na možnost, že by náš „virtuální otisk“ nežádoucím způsobem upravil někdo cizí? Takřka neomezené možnosti komunikace nelimitované prostorem, ve kterém se právě nacházíme, ale také rizika ve světě moderních technologií – jaký názor k této problematice zaujímáte?
Esej by měla obsahovat zamyšlení, zhodnocení a vyplývající závěr.
Garantem této kategorie je Moravská vysoká škola Olomouc

 

IT a umělá inteligence

Ocitáme se na prahu doby, ve které je OUT vše, co není SMART, a naopak COOL vše, co se vymyká chápání generace tzv. „staré školy“. Jak vnímáte aktuální trendy světa moderních technologií? Umíte si představit svět bez internetového připojení? Rozumí rodiče a vaši učitelé „cizí řeči“, ve které komunikujete se svými vrstevníky? Jak bude vypadat svět za 30 let? Naplní se scénáře sci-fi filmů? Jak umělá inteligence ovlivní trh práce, zaměstnanost a obecně prosperitu regionu?
Esej by měla obsahovat zamyšlení, zhodnocení a vyplývající závěr.
Garantem této kategorie je společnost Tesco SW

 

Škola mých snů připravená pro vzdělávání 4.0

Jak moc se musí změnit vaše škola, aby vyhovovala konceptu moderního vzdělávání v digitální době? Převezmou děti budoucnosti odpovědnost za svůj rozvoj, pokud fyzická přítomnost ve škole bude jen jednou z možností vlastního vzdělávání? Může intuitivní software konkurovat osobnímu přístupu, znalostem a zkušenostem učitele? Jak by měla vypadat ideální výuka?
Esej by měla obsahovat zamyšlení, zhodnocení a vyplývající závěr.
Garantem této kategorie je společnost BEACPP4OK

 

Toulky po Olomouci se strojem času

Co byste si přáli vidět a zažít v daleké či nedávné minulosti? Nebo nastavili byste raději stroj času do budoucnosti? Jak bude náš současný domov vypadat za padesát nebo sto let? Nechte se pozvat na výlet v čase, těšíme se na vaše zážitky.
Esej by měla obsahovat zamyšlení, zhodnocení a vyplývající závěr.
Garantem této kategorie je cestovní agentura Bohemian Fantasy