AKTIVITY PRO SENIORY

Home / Portfolio / AKTIVITY PRO SENIORY

Jsme rádi, že se nám daří příležitostně uspořádat aktivity i pro naše starší spoluobčany. Např. v červenci 2017 jsme u nás přivítali milou návštěvu – skupinu sympatických a usměvavých lidí zapojených do projektu “Senioři bez hranic”.

V rámci prohlídky BEA campusu se naši hosté dozvěděli spoustu zajímavých informací o inteligentních budovách nebo jak nově vybudovaný prostor akceleračního centra InfoHUB napomáhá naplňovat cíle BEA konceptu. Stručně byla představena činnost a dosažené úspěchy Moravské vysoké školy Olomouc, náplň aktivit naší obecně prospěšné společnosti, včetně zdůraznění potřeby vzdělávání moderním a atraktivním způsobem, čehož můžeme dosahovat díky intenzivní spolupráci s multimediálním studiem BEA channel. Ve vyšších patrech ústřední budovy, kde sídlí IT společnost TescoSW, senioři ocenili možnost nafotit si krásy Olomouce z výšky. Setkání bylo završeno návštěvou Okresní hospodářské komory Olomouc a poté posezením v místní kavárně Beata.

V roce 2018 bychom v této milé společnosti aktivních a pozitivně naladěných seniorů se zájmem o společenské akce i další osobní rozvoj chtěli strávit více času.

Návrhy na společně uspořádané akce:

  • Workshop (výběr z aktuální nabídky workshopů, případně téma na míru)
  • Tvůrčí aktivity (např. aktivity v multimediálním centru BEA campus channel)
  • Další vzdělávání (odborně zaměřené kurzy)
  • Společenská setkání (např. besedy se zajímavými hosty)

V případě zájmu o spolupráci či účast na aktivitách nás prosím kontaktujte na emailové adrese kurzy@beacpp.cz.

 

NABÍDKA 2018

Workshop: SENIOŘI VE SVĚTĚ MODERNÍCH TECHNOLOGIÍ

Anotace:
Média a internet, komunikace prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí – to všechno se stává již neodmyslitelnou součástí našich životů. Každý den chrlí internetové servery stovky či tisíce článků a televizní zpravodajství patří k nejsledovanějším pořadům v zemi. Z billboardů se na nás valí reklamní slogany a hrající rádio je kulisou mnoha míst, včetně čekáren u lékaře. Stále častěji přijímáme poštu z neznámých e-mailových adres, díky otevřené komunikaci lidí na sociálních sítích můžeme denně číst názory mnoha různých osob z celého světa. Média a moderní komunikační technologie ovlivňují všechny z nás.
Je proto potřeba naučit se rozklíčovat, co nám média sdělují, a naučit se rozpoznat objektivní informace od těch nevěrohodných. Cílem workshopu je poskytnout účastníkům informace a znalosti z oblasti médií tak, aby byli schopni základní orientace v problematice včetně kritického přístupu k mediálnímu obsahu.

 

  • Rozsah: 90 min.
  • Cena: 100 Kč/osoba
  • Místo konání: BEA campus (min. účast – alespoň 20 osob)

Pro bližší informace, sjednání termínu a registraci skupiny osob nás prosím kontaktujte na emailové adrese kurzy@beacpp.cz.