Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Inspirativní setkání s Janem Čížkem – Příběh Vinylových hodin

14. února - 11:30 - 12:30

“Na podzim roku 2014 jsem dostal při pohledu na zaprášené staré vinylové desky nápad, kterým jsem jim vdechl doslova nadčasový účel. A dodnes mě pohání radost z toho, co pod mýma rukama vzniká.  Sázím na kvalitnější příslušenství, které poptávám u lokálních dodavatelů a rodinných firem. Věřím totiž, že se dá podnikat zodpovědně,“ říká Jan Čížek.

Podnikatelský nápad se zrodil na sklonku roku 2014. V té době totiž dva mladí kreativní lidé našli způsob, jak vdechnout starým vinylovým deskám druhý život. Jan Čížek a Kateřina Dobisíková spolu v Olomouci začali vyrábět vinylové hodiny pod značkou LOOP a založili vlastní e-shop.

K nápadu se Honza s Katkou dopracovali vyústěním svých osobních potřeb. „Byl jsem odjakživa kreativní a kancelářská práce, kterou jsem před tím chvíli dělal, nebyla nic pro mě. Navíc nerad pracuji na cizích snech, proto jsem si chtěl vybudovat něco vlastního,” říká Honza. „Ráda pracuji s lidmi a dělala jsem vždycky spoustu různorodých činností. Nemám ráda stereotypní způsob života, potřebuji, aby měl život spád a ráda se učím novým věcem,“ dodává Katka, čímž oba vysvětlují, proč se v jejich hlavách zrodil nápad dát vinylovým deskám novou funkci.

Dvojice nadšenců vše začala realizovat na konci roku 2014. V malé útulné dílně v Olomouci začal Honza s Katkou ze starých vinylových desek vytvářet hodiny s originálními motivy, které navrhuje sám Honza. Po vyřezání motivu do vinylu pak hodiny opatří strojkem a balí do pevných kartonových krabic tak, aby se hodiny cestou ke svému novému majiteli neponičily.

„V našem projektu spojujeme odpovědnou spotřebu a podnikání. Budujeme značku založenou na poctivosti, kvalitě a upcyclingu. Přemýšlíme přitom také nad důsledky naší práce. Žijeme v době, kdy každý jednotlivec může svým nákupem ovlivnit neviditelnou ruku trhu. Proto ani my nenakupujeme komponenty v Číně, ale od místních subdodavatelů a rodinných firem, a podporujeme tak lokální trh. Všechny naše komponenty jsou vyrobené v Evropě. Věříme, že se některé věci dají dělat jinak. A my je tak prostě děláme,“ shodují se Katka s Honzou.

Vinylové hodiny spojil mladý pár i s cestováním. V roce 2016 na léto opustili Českou republiku a vydali se prezentovat a prodávat vinylové hodiny na britské ostrovy. „Čerpáme při tom inspiraci a síly na další tvorbu,“ shodují se. Důkazem je to, že nedávno přišli s novinkou v podobě podsvícených vinylových hodin. A nechybí už ani doplňky z vinylu, jako jsou náušnice či drobné šperky.

Přednáška je vhodná pro studenty VŠ, SŠ, případně 8. a 9. ročníky ZŠ.

PŘIHLÁŠKA:

Inspirativní setkání Jan Čížek

Podrobnosti

Datum:
14. února
Čas:
11:30 - 12:30
Rubrika Akce:
Webová stránka:
http://beacpp.cz.webx.d2.cz/inspirativni-setkani-s-janem-cizem-pribeh-vinylovych-hodin/

Pořadatel

BEACPP4OK o.p.s.
Telefon:
(+420) 587 339 070
Email:
info@beacpp.cz
Webová stránka:
www.beacpp.cz

Místo konání

BEA campus Olomouc
tř. Kosmonautů 1288/1
Olomouc, Olomoucký 77900 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420587339070
Webová stránka:
www.beacampus.cz