DĚTI STRÁVILY ČÁST PRÁZDNIN JAKO MALÍ FILMAŘI

Home / Aktuality / DĚTI STRÁVILY ČÁST PRÁZDNIN JAKO MALÍ FILMAŘI

Během letních měsíců vznikly v Olomouci čtyři krátké filmy natočené dětmi. Snímky jsou výsledkem prázdninového kempu naší společnosti, která mladým lidem nabídla možnost strávit týden s profesionály a vyzkoušet si práci před kamerou i za ní.

Ve výškové budově BEA campusu a blízkém okolí tak vznikla detektivka Sladké sny, souhrn zpráv In time, horor Sumatra a komedie Ta holka je moje. Herci byli až na občasnou výpomoc dospělých takřka výhradně děti, které se postaraly také o většinu práce s technikou. „Natáčení snímku vyžaduje spolupráci celého týmu. Kluci a holky si vyzkoušeli, jak je důležité umět se dohodnout, táhnout za jeden provaz a vzájemně si pomáhat. Na filmech je vidět, že se jim to podařilo,“ říká ředitelka pořádající organizace BEACPP4OK Kateřina Kramplová Kasparová.

Letní kemp uspořádala společnost BEACPP4OK letos poprvé. Náplň aktivit pro děti na tomto příměstském táboře připravilo Multimediální centrum BEA Campus channel společně s lektory Moravské vysoké školy, programátory společnosti Tesco SW a trenéry centra Help to be fit. Kromě filmování si tak děti mohly například vyzkoušet programování robotů, procvičit angličtinu s rodilým mluvčím a zahrát míčové, deskové a společenské hry. Pořádání dvou turnusů kempu podpořil Olomoucký kraj a statutární město Olomouc.

Na závěrečném vyhodnocení, které završilo oba turnusy příměstského tábora, už se našlo několik účastníků, kterým se práce natolik zalíbila, že uvažují o kariéře právě v tomto oboru.

Všechny snímky jsou dostupné na videoportálu YouTube v kanálu obecně prospěšné společnosti BEACPP4OK. Zároveň je na něm ke zhlédnutí i několik „filmů o filmu“ zachycujících zákulisí filmových štábů tvořených dětmi a jejich dospělými pomocníky.

Autor článku: Ivo Heger

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *